2013-12-25

Izraelis: Betliejus (Palestina), ir kelionė namo

Paskutinį kartą Shalom!

Va ir paskutinis įrašas apie mūsų išvyką į Izraelį. 

Iš pačio ryto atsikėlę nusprendėme susitvarkyti su viešbučiu (už jį susimokėti) ir varyti toliau - į Betliejų! Kadangi viešbutyje Priimamojo nebuvo, tai skambinom viešbučio valdytojui (per Skype, gerai, kad aš turėjau kreditų) ir klausėm kada jis ateis. Tai jis (surprise, surprise) dėl sniego vėlavo. :) Ir vėl sniegas kaltas. :))) Bet po kiek laiko atvažiavo. Nesusimokėję išvaryti negalėjom, nes viešbutis turėjo mano kreditinės kortelės duomenis (taip jį rezervavome per Booking.com svetainę), tai laukėm, kol valdytojas ateis. Atėjo, pasakė sumą (šiek tiek didesnę nei buvo nurodyta..), sumokėjom ir išsinešdinom iš ten. 

Išėję dar nuėjom iki suvenyrų parduotuvėlės netoli viešbučio, nes buvom užmatę, kad ten kainos yra normalesnės nei svarbiausiose turistų vietose. Jei kada būsit Jerzualėje, tai parduotuvėlės ieškokite čia (čia tik kryptis, kuria reikia eiti, nes iki ten Google mašinos neprivažiavo :))). 

Jeruzalė - Betliejus

Ėjom link Damasko vartų, nes viešbučio valdytojas sakė, kad nuo ten važiuoja autobusai į Betliejų. Mes jau žinojom kur eiti. :) Pavasariškai švietė saulė, šildė sniego krūvas ir mes po truputį žygiavome link autobusų stoties. Priėjom, vėl tas pats autobusų prie pat Damasko vartų stoties prižiūrėtojas paklausė kur mes važiuojam, pasakėm, kad į Betliejų, nurodė autobusą į kurį reikėjo sėst (numeris 21), įsėdom, sumokėjom pinigus ir išvažiavom.

Mums labai keistai skambėjo miesto pavadinimas Bethlehem, t.y. Betliejus anglšikai. Lietuviškai taip gražiai, aiškiai, bibliškai, o vat angliškai kažkaip kitaip, taip grubiai, neaiškiai - tas pats kaip sakyti Lithuania. :)))

Betliejus

Betliejuje mus autobusas paleido Hebron Rd. gatvėje, kur buvo autobusų iš Jeruzalės sustojimas. Daug informacijos apie tai, kur rasti Jėzaus gimimo vietą (taigi čia pagrindinis objektas Betliejuje, ane?) neturėjome, žinojome, kad reikia eiti gatve iki galo ir tada prieitume Manger aikštę, prie kurios ir yra Jėzaus gimimo bažnyčia (Church of Nativity).

Buvome skaitę, kad nesinaudoti jokių taksi paslaugų, nes tai yra labai netoli (15 minučių kelio), tai mes išlipę iš autobuso atsikratėme keliais taksi vairuotojais, kurie siūlė mums paslaugas pigiai, kaip jie sakė (berods 20₪) nuvažiuoti iki vietos, ir ėjome pėsčiomis. Priėjome vieną sankryžą ir pasukome į dešinę. Taip pat ten buvo nuorodos į "Old Town", kitas bažnyčias, bet keistai nebuvo nuorodos į "Church of Nativity". Na ką gi, ėjome į senąjį miestą. Atstumas pakankamai nemažas, bet radome kelias bažnyčias: Šventojo Nikalojaus, Švenčiausios mergelės Marijos, Liuteronų, Apreiškimo bažnyčią. Sukome ratus aplink, kol galiausiai supratome, kad Kristaus gimimo bažnyčia yra ne šitoje vietoje. Grįžome atgal iki sankryžos ir ėjome tada į kitą pusę, ne į priešingą bet 90° kampu, nes kažkur aš buvau skaitęs, kad reikia eiti "down the hill". Bet eidami pamatėme tik tipinį Palestinos gyvenimą, nemažai restoranų, ant beveik kiekvienos sankryžos stovinčius kareivius, priėjome gražų vaizdą ir sustojome nuspręsti, ką daryti. Nusprendėme grįžti atgal iki sankryžos.
Berašydamas tekstą ir žiūrėdamas į žemėlapį (o jį gavome tik kai pasiėkėm banžyčią) supratau, kad pačioje pradžioje aplankėme ne Betliejaus senąjį miestą, o Beti Jala senąjį miestą. Kadangi ten didelių atstumų tarp miestų nėra (Lietuvoje jie žymiai didesni, o čia tik 800 m, kurių net nesimato), tai mes susimaišėme ir nuėjome ne ten... O kadangi žemėlapio neturėjom, tai ir susivėlėm...
Grįžę iki sankryžos jau buvom beėję iki autobuso, bet sesė įkalbėjo išbandyti dar vieną kryptį "į kalną". Pakilom į kalną, gatvės siaurėjo, daugėjo žmonių, nes ten yra labai daug prekybos taškų. Siūliau sesei
apsisukt atgal, nes rajonas tikrai atrodė labai nesaugus, bet ji pasiūlė dar šiek tiek paeiti. Ir neapsiriko - pasirodė užrašas "Church of Nativity". Valio! Pamatysim tą vietą, kur gimė Jėzus!

Dar šiek tiek paėjome, priėjome "Manger Square", apie kurią taip pat rašė internete, ir tada pamatėme bažnyčią. Nebuvo ji kažkokia ypatinga, atrodė kaip paprastas pastatas, niekuo neišsiskiriantis iš kitų esančių Betliejuje. Bet ten vis dėlto buvo ta vieta, kur gimė Jėzus - Jėzaus gimimo bažnyčia. Pro siaurą angą įlindome į bažnyčios vidų, apžiūrėjome altorių. Apvaikščiojom dar aplink teritoriją, nes prie pat yra dar viena bažnyčia, buvom užėję į požemius. Bet kadangi nežinojom ko ieškoti, tai ir neradome tos vietos, kur buvo pažymėta "Čia gimė Jėzus". O jos reiktų ieškoti po Jėzaus gimimo bažnyčios altoriumi - vienas iš svarbesnių dalykų, kurį mes praleidome.
                   

Beja, Manger aikštėje stovėjo nemaža Kalėdų eglė - ji buvo padaryta iš dirbtinių šakų (kaip ir Ramallahe) ir turėjo daug  raudonų burbulų. Tikrai gražiai atrodė, bet ne gražiau nei Vilniaus eglė (kuri net CNN buvo paminėta). Čia šališka nuomonė. :D Egles puošia Palestinoje, nes nemažai yra Krikščionių ten (visai kitaip nei Izraelyje).

Užsidėję didelį pliusą jau drąsiai ėjome iki autobuso ir grįžome į Jeruzalę.

Betliejus - Jeruzalė

Grįžę į Jeruzalę nusprendėme, kad laikas pavalgyti. Pasinaudojom nemokamos ekskursijos kuponu ir nuėjome į rekomenduotą restoraną ne pačiose turistų lankomiausiose vietose pavalgyti. Žinojome, kad turėsime 10% nuolaidą, užsisakėme ir paragavome rinkinuko: humusas, pita, falafeliai ir salotos. Sumokėjom po 30₪ (10% nuolaida mums pasitarnavo kaip arbatpinigiai, kuriuos privalu palikti Izraelyje :)).

Pinigai

Taip atrodo Izraelio pinigai (20 šekelių, 100 šekelių, 10 šekelių, 5 šekeliai, 2 šekeliai, 1 šekelis 1/2 šekelio, 10 šekelių):
Per tris dienas mes išleidom apie 1260₪, t.y. apie 915Lt + beveik 700Lt bilietai pirmyn - atgal, tai vienam žmogui trijų dienų vizitas į Izraelį, gyvenant viešbučiuose (o jie tikrai daug kainuoja) ir aplankant Tel Avivą, Jeruzalę, Ramallahą, Betliejų, valgant pigiausiai, su lėktuvo bilietais išėjo šiek tiek daugiau nei 800Lt.
Autobuso bilietai: į Ramallahą, iš Ramallaho, į Betliejų ir grįžti iš jo

Jeruzalė - Ben Gurion oro uostas

Kai tik grįžom iš Betliejaus, pavalgėme ir iš karto ėjom (pėstute ~3 km) iki pagrindinės miesto autobusų stoties, iš kur turėjom pasigauti 947 autobusą, kuris turėjo mus nuvežti beveik iki oro uosto. Traukiniu ir šį kartą nebandėm, nes bijojom, kad tikrai nevažiuos jie, nors ir viešbutyje sakė, kad jau traukiniai važiuoja. Nerizikavome - šį kartą nepavyko pasivažinėti traukiniu po Izraelį. :) 

Atvykę į stotį pamatėm panašų į Tel Avivo vaizdą, bet šį kartą lengviau radome informacinį langelį, kuriame mums pasakė, kad autobusas į oro uostą važiuoja iš 18 aikštelės. Nuėję ten pamatėm, kad autobusas tuoj bus ir laukėm. Sulaukėm autobuso, įsėdom, sumokėjom po 24₪ ir pradėjom kelionę į oro uostą. Nors turėjom pakankamai daug laiko iki lėktuvo, bet pradėjom nerimauti po to, kai autobusas iš stoties negalėjo išvažiuoti daugiau nei 30 minučių, o kai galiausiai išvažiavo, dar stovėjo 20-30 min. kamštyje. Užtat kai tik išvažiavo į magistralę, autobusas lėkė normaliu 110 km/h greičiu. :)
Autobusas iki pat oro uosto nevažiuoja, ir mums šį katą pasisekė, kad reikėjo nusigauti į 1 terminalą, nes jis yra tik 1 km nuo tos vietos, kur sustojo autobusas. Tik išlipę tikrai nežinojom kur eiti, ir tada vėl mus išgelbėjo navigacija. Iš pradžių nuėjom iki oro uosto zonos, o po to sekėme ženklais, nes kitaip mus būtų nuvedę iki 3 terminalo (kuris yra tarptautinių skrydžių terminalas, o pirmas skirtas vietiniams.

Oro uosto patikra

Mūsų biliete buvo nurodytas "1 terminalas" ne šiaip. Matyt taip paskirsto keleivių srautus. Visas mūsų patikrinimas vyko kiek kitaip nei kituose oro uostuose. Visų pirma įėjus į oro uostą mus pasitiko keli asmenys, kurie mūsų klausinėjo tam tikrų klausimų. Pvz.: "ar kas nors davė kokių nors dovanų", "ar patys susipakavome bagažą", "ar bagažą po supakavimo buvo dar kur nors nei pas mus". Po tokių klausimų mums uždėjo lipduką ir galėjom patekti į tolimesnį etapą: dokumentų patikrą.

Tikrinant dokumentus nebuvo jokių nesklandumų. Tik galvojom, kad atims iš mūsų atvažiuojant išduotus leidimus būti šalyje. Bet neatėmė, tik ant bilieto uždėjo išvykimo antspaudą. Sekantis etapas: bagažo patikra. Keistai nereikėjo išimti skysčių iš kuprinės (sesė sakė, kad to reikalauja tik Europos teritorijoje), tik klausė ar turim kompiuterius, matyt juos atskirai tikrina. Patikrino mūsų bagažą - nieko įtartino nerado ir viskas, tuo mūsų patikra ir baigėsi. Tiesa, matėm kad kai kurių žmonių rankinio bagažo turinį tikrino labai atidžiai, iki paskutinio siūlelio - net nežinau ko ten ieškojo, bet tikrai tikrino. :)

Po to kai praėjom visus tikrinimus, supratom, kad vis dėlto mums reiks skristi iš kito terminalo (pirmasis terminalas naudojamas tik tarptautinių keleivių patikrai), tai po kažkiek laiko atvažiavo oro uosto autobusas į kurį sulaipino visus jau patikrintus ir nuvežė į kitą terminalą, kur jau jokios patikros nebuvo. Turėjome dvi valandas iki skrydžio, tai galėjom iššniukštinėti oro uostą. Pats išvykimo oro uostas neatrodo labai didelis: tik kelios parduotuvės, bet manau tai tik gudrus architektūrinis sprendimas, kai nesimato viso jo didumo (nes numatytų skrydžių, ir net tarpkontinentinių buvo tikrai daug). ;)
Į lėktuvą  susėdom, pakilom ir pusvalandžiu anksčiau nei planuota nusileidome Vilniuje. ;) Gerai, kad buvom pavargę, tai pamiegojom. :) 

Nueita: 15,50 km (iš viso per kelionę (per tris dienas) nuėjom nei daug nei mažai, apie 52 km)
Išleista: 848,2 ₪ (iš viso apie 1260₪, 915Lt)

Ačiū sesei už kompaniją! Ir nesėdėkit vietoj – patirkit kelionių džiaugsmą!

Iki kitų susitikimų!
InVi!

0 komentarai (-ų) :

Rašyti komentarą